رئیس جمهور با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تا به امروز 40 سد ملی و 10 سد استانی افتتاح کرده‌ایم، گفت: برنامه این دولت افتتاح 62 سد ملی و استانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی استان آذربایجان غربی اظهارداشت: افتتاح طرح‌های بزرگ، پاسخ قاطع ما به کسانی است که خیال می‌کنند ملت ایران با فشار، سر خم می‌کند.
وی با تقدیر از تمامی کسانی که با تلاش در زمینه آب و خاک موجب خوداتکایی، خودکفایی و ایجاد اشتغال در کشور شده‌اند، گفت: امروز دو سد و پروژه‌های مهمی در زمینه زهکشی و آبیاری افتتاح کردیم که می‌تواند نقش بسزایی در توسعه و آبادانی این استان داشته باشد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تا به امروز 40 سد ملی و 10 سد استانی افتتاح کرده‌ایم، گفت: برنامه این دولت افتتاح 62 سد ملی و استانی است.
روحانی افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف را به معنای تلاش مردم و کارآمدی نظام دانست و گفت: بسیار خوشحالم که اجرای طرح سد مخزنی کرم‌آباد در این دولت با دستور من آغاز شد و امروز هم در این دولت افتتاح می‌شود و این به واسطه تلاش‌هایی است که توسط خدمتگزاران مردم به انجام می‌رسد که دشمنان قادر به دیدن آن نیستند و متأسفانه زبان ما هم در بیان آنها صریح نبوده و رسانه‌ها، روزنامه‌ها و صدا و سیما در این راستا تلاش چندانی نمی‌کنند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این افتتاح‌ها پاسخ صریح و قاطع در برابر آنهایی است که تصور می‌کنند، می‌توانند سر ملت ایران را در برابر زیاده‌خواهی خود خم کنند، اما ملت ایران همیشه ایستاده و سربلند بوده و امروز هم اینچنین خواهد بود. بنابراین رسانه‌ها و صدا و سیما نیز باید طرح‌های بزرگ توسعه‌ای کشور را که علیرغم فشار دشمنان افتتاح می‌شود برای مردم، تبیین کنند.
روحانی با اشاره به بهره‌برداری از سدهای مختلف در کشور و احیاء دریاچه ارومیه در دولت یازدهم و دوازدهم گفت: اگر دریاچه ارومیه احیاء نشده بود، امروز آذربایجان شرقی و غربی و کشاورزی و باغداری و زندگی مردم در این مناطق با مشکلات فراوانی روبرو بود، اما امروز حجم آب این دریاچه به حد چشمگیری افزایش یافته که می‌تواند موجب احیاء زندگی برای مردم این نواحی شود.
رئیس جمهور افزود: بهره‌برداری از سد مخزنی کرم‌آباد 19 هزار هکتار از اراضی این منطقه را سیراب و آباد می‌کند و این تحول بزرگی برای کشاورزی و دامپروری در این منطقه است. امروز زمینه‌های مستعد برای توسعه اشتغال در این منطقه فراهم است و می‌تواند اشتغال وسیعی را ایجاد کند.
رئیس جمهور با بیان اینکه در سال گذشته آب پشت سدهای کشور حدود 25 میلیارد متر مکعب بوده و امسال این میزان حدود 41 میلیارد متر مکعب است، گفت: این نشان می‌دهد که خداوند نعمت آب را به این کشور و مردم ارزانی داشته و باید در زمینه توسعه کشاورزی و معیشت مردم تلاش کنیم.
روحانی تاکید کرد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون هر هفته 30 روستا به شبکه آبرسانی سالم و هشت روستا به شبکه برق متصل شده و می‌شوند.