به گزارش خبرنگار مهر، صادق یوسفی، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: با ادغام شرکت‌های آبفای شهری و روستایی، در حال حاضر به ۶۲ هزار مشترک شهری و نیز ۲۹ هزار مشترک روستایی خدمات ارائه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه حداکثر توان تأمین آب در شهر تربت حیدریه را ۶۶۵ لیتر بر ثانیه عنوان کرد و افزود: این در حالی است که در پیک مصرف به حدود ۷۲۰ لیتر بر ثانیه آب نیاز داریم که با اصلاح شبکه آبرسانی و اضافه شدن چند حلقه چاه این کمبود تا حدودی جبران می‌شود.

یوسفی همچنین حداکثر توان تأمین آب در روستاها را ۲۴۵ لیتر بر ثانیه عنوان کرد و بیان کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر چشمه‌ها و قنوات تا حدودی سیراب شدند و تنها ۵ لیتر بر ثانیه در روستاها کمبود آب داریم که با اقدامات و پیگیری‌های لازم این کمبود جبران خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه از تولید و به تبع آن مصرف آب شرب در سطح شهر تربت حیدریه به دلیل بیماری کرونا طی سه ماه گذشته خبر داد و افزود: بیماری کرونا و رعایت مسائل بهداشتی تولیدآب شرب در شهر تربت حیدریه را در فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۵، ۷ و۲۲ درصد افزایش داده و به همین میزان مصرف آب را در سه ماه نخست امسال به ترتیب ۱۱، ۴ و ۱۶ درصد افزایش داده است.

روستای بدون آب نداریم

مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه گفت: علی رغم اینکه بی آبی در هیچ روستای شهرستان نداریم، اما ۳۵ روستای ما کمبود آب در ساعاتی از شبانه روز دارند. ضمن اینکه مشکل کمبود آب در ۲۳ روستا طی دوماه گذشته برطرف شده و امیدواریم با تأمین بودجه‌های مورد نیاز بتوانیم مشکل سایر روستاهایی که با مشکل کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند نیز برطرف کنیم.

وی در خصوص مشکل کمبود آب در روستای احمد آباد خزاعی جلگه رخ گفت: در این روستا کار در حال انجام و دستگاه‌های پمپ و سایر تجهیزات خریداری و حدود ۳۰۰ متر خط انتقال انجام شده که تا ۱۵ تیرماه مشکل کمبود آب اهالی این روستا برطرف می‌شود، البته به صورت موقت؛ زیرا برای این روستا باید پروژه همراه با شبکه مخزن، خط انتقال و شبکه برق تعریف شود.

یوسفی گفت: طلب شرکت آبفای تربت حیدریه از شهروندان سه میلیارد تومان است، همچنین دستگاه‌های دولتی و دیگر نهادها یک ونیم میلیارد تومان به این شرکت بدهکارند، البته بخش مهمی از این معوقات به خاطر ابلاغیه وزیر نیرو مبنی بر اینکه مردم می‌توانند بدهی خود را معوق نگه دارند، است اما در مجموع از سیستم پرداخت مطالبات توسط مردم راضی هستیم.