ابنیه و تاسیسات

شرکت توسعه خط لوله هامون (هپیکو)، با دارا بودن توانمندیها و تجهیزات لازم و همچنین تیم متخصص و مجرب در زمینه های مختلف طراحی، مهندسی و اجرایی، توانایی انجام پروژه های ابنیه و علی الخصوص ساخت کارخانه را به صورتهای MC, EPC, Turnkey دارا می باشد. چنانکه سوابق اجرای پروژه های بزرگی چون ساخت کارخانه هامون نایزه، ساخت کارخانه نوآوران سبز احیاء، مشارکت در ساخت پروژه های مسکن مهر و …. مؤید این مطلب می باشد.
لذا این شرکت با اتکا به توان کارخانه های تامین کننده تجهیزات و دارا بودن اجزای چرخه اصلی اجرا در این بخش، توانایی انجام پروژه های ابنیه و تاسیسات صنعتی و غیرصنعتی وابسته به آن را به صورت EPCF دارد.

نفت و گاز

شرکت توسعه خط لوله هامون-هپیکو، با ایجاد توانمندی و کسب دانش فنی و ایجاد همکاری و مشارکت با شرکت های بزرگ آلمانی و روسی در زمینه نفت و گاز و همچنین تجربه مدیران فعلی در پروژه های مختلف نفتی و گازی در شهر های مختلف ایران، از جمله نفت و گاز گچساران، پتروشیمی ماهشهر، پتروشیمی اراک، پالایشگاه گاز کنعان و… در زمینه خطوط انتقال نفت و گاز، مشارکت در احداث پلنت های پتروشیمی و تأسیسات نفت و گاز و تولید و اجرای لوله گذاری چاه های نفت، آمادگی اجرای پروژه ها به صورت C, PC, EPC, BOT و همچنین با افزودن شرایط سرمایه گذاری مالکین جدید، آمادگی اجرای پروژه ها به صورت EPCF را دارا می باشد.

آب و فاضلاب

شرکت توسعه خط لوله هامون با اتکا به تجارب و توانمندیهای مدیران و پرسنل شرکت و بهره­­مندی از ماشین آلات، تجهیزات و تیمهای تخصصی و مجرب در زمینه های طراحی، مهندسی و اجرایی و پشتوانه پروژه­های متعدد و متنوع اجراء شده و یا در دست اجرا در استانها و شهرهای مختلف کشور، از جمله کاشان، نیاسر، اردستان، خوانسار، تفرش، تاکستان، سیرجان، چابهار، بندرعباس، گرگان، تهران، دهدشت و … جزء یکی از شرکتهای شاخص و صاحب نام در این رشته­­ ها می باشد.

نظر به اجرای پروژه­های متعدد خطوط لوله اتنقال آب و فاضلاب در سایزهای مختلف از 300 الی 1200 و با عنایت به سهامداری مشترک با شرکتهای تولیدکننده لوله و اتصالات و تکمیل و مدیریت زنجیره تولید و تأمین تا اجراء و تحویل شرکت توسعه خط لوله هامون با رویکردی متمایز توانایی طراحی و اجرای پروژه­های خطوط انتقال آب، فاضلاب، ایستگاه­های پمپاژ، فشارشکن، تصفیه خانه، آب شیرین کن و مخازن ذخیره را به صورت C، PC، EPC، EPCF، BOT و سایر موارد مشابه  دارد.